• uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

  .
  bildiğiniz üzere tengir budun'un açtığı bu başlıkta formatın üzerinden silindir gibi geçen troll başlıklara ve içeriklere yönetimin görece yetersiz müdahalesine farkındalık sağlamak amaçlandı. bazı yazarlar olayın vehametini idrak edemedikleri için bazıları ise işlerine öylesi geldiği için yazmaya devam etti. kendi takdirleridir saygıyla karşılıyor ve hala çok geç olmadığını hatırlatmak istiyorum. çünkü burada diğer bütün interaktif sözlüklerde bulunanların toplam sayısının daha üzerinde bir troll popülasyonu mevcut.

  iki gündür yaşanan süreç maalesef yazdığım öngörüyü haklı çıkardı(#38667424). çünkü an itibariyle sol frame artan oranda troll içerikle dolmakta. dikkatinizi çekmek isterim arkadaşlar sadece ve sadece bir buçuk gün insan taklidi yapabildiler. şimdi o iki günün acısını çıkarır gibi hem bize çemkirirken hem de içlerinde biriken irinin zehirin etkisiyle eskisinden rezil başlıklar açıp duruyorlar.

  bu süreçte sözlükte sağduyu çağrısı yapan yazarlara desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım. aynı süreçte bu çapsız troller, anlatmak istediklerini saydırıp sövmeden ifade etme becerisinden yoksun oldukları için entrylerde sinkafa varan ağır ithamlar kullandılar. şahsım ve her bir yazar için sarf ettikleri/edecekleri tüm sıfat, itham ve tezviratlarını peşinen ve misliyle iade ediyorum.

  azalarak bitmeleri dileklerimle.

  #formatasahipçıkılsın!
  12 -33 ... invictus maneo
 • uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

  .
  Bir iki gün önce şeriatinizi sikeyim gibi bir başlık görmüştüm. Ben bugüne kadar hiç kimsenin kutsalına sövmedim ve sövmem. O başlığı okuduktan sonra basıp gideyim dedim ama neye fayda? Bir haftalığına yazmama kararı aldığımı buradan duyurayım.

  Edit: Bir gün ormanda yangın çıkmış. Bütün hayvanlar kaçışırken serçe gagasında bir kaç damla suyla yangına doğru gidiyormuş. Onu görenler "sen delirdin mi? O yangın öyle sönmez" deyince serçe de demiş ki "benim elimden gelen bu kadar."

  Yani efendim benim yazmam yazmamam kimsenin umurunda olmasa da ben elimden geleni yapmış olmanın hafifliğiyle yaşayacağım.
  26 -1 ... cokzararli
 • sözlük düzelene kadar yazmama kararı alan yazarlar

  .
  ''burayı nasılsa kimse okumuyor istediğimi yazar, istediğim hareketleri sergilerim, istediğime hakaret eder önüme gelene sataşırım'' düşüncesiyle hareket edip trolllük adı altında önüne geleni ''terörüst ve vatan hayini'' ilan ederken ona buna ''duyar kasiyür'' diyerek kankalarını toplayıp yazarlara baskı uygulamayı ve milletin namusuna dil uzatmayı kendinde hak gören istatistik manyaklarını, nefret söylemini, ırkçılığı, bir şehrin kadınlarını yaftalamayı, cinsiyetçiliği, pedofiliyi, kadına yönelik şiddeti ve tecavüzü meşrulaştırmaya çalışanlardan ziyade sözlüğü fazla dikkate alan yazarlardır.

  bi bakıma da haklılar zira biri sözlüğe gündemden bir şeyler taşırken diğeri bilgi içerikli entryler giriyor, bir diğeri de kendince bir şeyler katmaya çalışıyor yani hem kendi için hem de sözlüğün daha yazılabilir bir yer olması için çabalayanları var içlerinde ve haklı olarak da sözlükte yazmaya devam edebilmek için yönetimin bu duruma el atmasını istiyorlar, ha yönetim bunu ipliyor mu? hayır. onlardaki sadece bir umut. *

  sözlüğün sahibi çoğu zaman online ve para o kadar tatlı gelmiş ki sözlüğü umursamıyor zira benim bu yazdığımdan dahi para kazanıyor herif. sözlüğün trollü yetkili konumunda, moderatörler desen kendi şeyinin keyfindeler. ben mi umursayacağım, girer yazar, oylarsam oylayıp çıkarım, tekrar geldiğim gibi belki bir gün yine giderim. başka sosyal medya sitelerinde ''uludağ sözlük'' yazdığınızda insanlar burayı bir bok çukurundan farksız gördüklerini belirtiyorlar. trollü ve sapığı ile biliniyor. burayı neden böyle gördüklerini düşünmesi gereken ve buranın nasıl anılması gerektiğine karar verecek olan ben değilim ya da herhangi bir yazar değil sözlüğün sahibi.

  ekşi sözlükte ne pislikler dönerse dönsün çoğu insan ondan başka muhteşem bir sözlük olduğunu düşünmüyor zira herifler bir şekilde, binbir türlü oyunla sözlüğü temiz tutmaya çalışıyor, medyaya bilgi dolu sözlük olarak yansıtıyorlar, trolller de yazar alımının kolaylığından dolayı burada daha kolay trolllük yapılacağını biliyorlar. orada insan gibi yazan burada troll olabiliyor veya buradaki çoğu yazar bunlardan sıkılınca oraya gidiyor ama orası da burdan pek de farklı bir yer değil sadece dışarıya yansıtmıyorlar.

  hayatı dalgaya alan tipler elbetteki bu yazarları da dalgaya alır zira işleri güçleri dalga olmuş, bunlara ''işsiz'' demek işsizlere hakaret ama bu dalgaların da o yazarların pek de şeyinde olacağını sanmıyorum. ben hiçbir şey katmıyorum sözlüğe, öylesine karalıyorum. niye? çünkü sözlüğün düzelmeyeceğini biliyorum, popüler olma gibi bi amacım olmadığı için de ekşi yerine şuralarda takılıyoruz işte.

  sözlük düzelene kadar yazmama kararı alan yazarlar
  43 -6 ... arabeskkadin
 • uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

  .
  Yaklaşık 6 ay önce kişisel sebeplerden hesabımı silmiştim. O zaman için de karmadır, takipçidir hiç fena değildim. Aradan zaman geçti dedim ki, ya iyiydi sözlük be, tanımadığım insanlar ama arkadaş gibi, böyle saçma bi yakınlık bi sempati duyuyordum çoğuna, hadi bi daha deneyeyim. Bana iyi geliyordu dedim. Aldım yeni hesap, bi baktım bu ne hal? Siz naapmışsınız buraya böyle ya? Bak 35 yaşındayım, yüzde 90'inizin ablası yaşındayım, ben bakmaya utanıyorum. Ara sıra girdim yazmak için, küfürsüz, aşağılama olmayan, kavgasız bi tane başlık yok. Dedim ki yok gerisin geri gitmek lazim. Resmen hayallerimle oynadınız be, Ne ümitlerle geldim ben buraya. Aylar önce de bozulmalar vardı da, şimdi almış başını gitmiş. Ben zaten durmam buralarda, biraz bakar duruma göre giderim diye gelmiştim ama 10 senedir burda yazana adamlara yapmayın bunu. Bir sürü insanın oyalanma, biraz gülümseme belki depresyonunu azıcık da olsa unutma sebebi burası. Günah valla.
  24 -2 ... cupcake jemma
 • uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

  .
  Desteklenmesi ivedi bir şekilde gereken eylemdir.

  Bu sözlük, bakın buranın adı
  Uludağ sözlük;

  Uludağ sözlük Referandum zamanında hayır oyu verecek yazarları çaylak yapan sözlüktür.

  Uludağ sözlük çaylak olduğunuz vakit cezanızı zamanında kaldırmayan sözlüktür.

  Uludağ sözlük hükümetten nemalanan tarafçı, özgürlüğe ve özgür düşünceye ihanet zinciri vuran bir sözlüktür.

  Uludağ sözlük Mustafa Kemal Atatürk ün koyduğu kanunlar ve özgürlükler dahilinde, ölen bir adama, annesine hakaret eden bir güruhla beraber bir olarak kurduğu platformdan ekmek parası kazanıp yediği kaba sıçan bir sözlüktür.

  Uludağ sözlük paralı aktrolleri bünyesinde barındıran ve onlara eski dönem nesil yazarların hesabını vererek "evet" propagandası yaptıran, kafa kesmeye meraklı, çocuk teşhircilerini, Ensar vakfı nı yücelten sözlüktür.

  Uludağ sözlük çakma Müslümanları bünyesinde barındıran ve tüm ahlaki kuralları trollük adı altında yerle bir eden kalitesiz yazarların mekanıdır.

  Uludağ sözlük kadın düşmanı, ölen insan ardından küfürlere varana dek aşağılık insan profillerini barındıran sözlüktür.

  Uludağ sözlük yazma özgürlüğünü kısıtlayan ve anayasanın getirmiş olduğu fikir haklarını ihlal eden bir sözlüktür.

  Uludağ sözlük fiziksel görünümleri ve siyasi ideolojileri bakımından farklı insanları ötekileştirip böcek kaftanı biçtiren sözlüktür.

  Uludağ sözlük moderasyonu dahil aklını ve vicdanını kaybetmiş sözlüktür. pespayelik, nefret söylemi, hakaret, ırkçılık, namussuzluk kol gezerken ipe sapa gelmez yazarları kayırarak doğru düzgün yazanları insanlıktan soğutan sözlüktür.

  Uludağ sözlük pedofililerin, ırkçıların, dedikoducuların, küfürbazların, ifşacıların cirit attığı sözlüktür.

  Uludağ sözlük 9 yaşındaki çocukların bile cinsel ilişkiye girebileceği konusunda fikirler beyan eden hasta ruhlu insanların mekanıdır.

  Uludağ sözlük bir orta doğu halini almış tecavüzcülerin, hayvan katillerinin, ırkçıların, sübyancıların, nefret suçu işleyen döl israflarının yuvasıdır. Ve bunun adını da trollük kisvesi adı altında yayımlayarak suç işleyen sözlüktür.

  Uludağ sözlük homofobikler, cinsiyetçiler, ırkçılar, provokatör kahpe sıçmıklarının pislik ötesi bilinç altını gözler önüne seren sözlüktür.

  Uludağ sözlük ismail Alpen ve Serkan inci denilen şahısların para hırsı ve mevcut iktidar gölgesi ile fikirlere kurşun sıkan bir oluşumun destekçisi olan sözlüktür.

  Uludağ sözlük çöptür,
  Uludağ sözlük türkiye nin gerçek yüzüdür.

  Sonuna kadar desteklediğim karar, başlık ve haktır.

  işbu entry daha adil bir sözlük profili oluşturmak adına yazılmıştır.
  47 -8 ... l s d
 • totonok folmondoko boton gomo nun moderatör olması

  .
  böyle birşey olursa istanbul ekibine herşey dahil zirve yapıp tüm masrafları üstlenirim, hadi inşallah.
  10 -1 ... kedilerinbabasi57
 • sözlük kızlarını kötüleyen başlık açmak

  .
  Zizek; "erkek libidosunda kadınların kabul edilebilir cinsel partnerler olmadan önce küçük düşürülmeleri gerekir" der.

  Sosyal psikoloji alanında yapılan son dönem Araştırmalarına göre Günümüz ortalama bir modern/postmodern erkeğin çekici kadın anlayışı kısaca; kadının bir yanda olabildiğince çekici ve kadınsı olması ve fakat zekasını ve bilişsel yeteneklerini fazla kullanmaması, güçlü ve sert özelliklere sahip olmaması en başta gelir. Bunun anlamı, boyun eğen, başkalarının fikrine -özellikle de bir erkeğin fikrine- başvuran, çaresiz görünen kadınlar erkekler tarafından daha çekici algılanmaktadır.

  Belirli mesleklerde güçsüz ve yetersiz algılanan kadınlar güçlü ve yeterli kadınlara göre daha çekici algılanıyor. Yine bu anlamda en itici kadın mesleklerinin başında yöneticilik, müdürlük, pilotluk gibi güçlü ve erkeklere kendini güvensiz hissettirebilecek yine erkeğe atfedilen meslekler geliyor.

  Yine Kadınlar sevgili veya eş seçimlerinde ortak zevkler ve toplumsal anlamda güçlü ve eğitimli erkek tercih ederken, (ki bu evrimsel olarak hayvanlarda da ortak olan türün devamına ilişkin içgüdüsel bir davranıştır.) erkekler ise tek bir şeye bakıyor; fiziksel özellikler...

  bu ve benzeri sözlük kızları üzerinden evrensel kadına yönelik saldırgan başlıklar erkek bilinçaltının birer tezahürüdür.

  Hayır kimin aşağılık kompleksi bu yazılan başlıklar bilin istedim efendim.
  15 -2 ... doctaignorantia
 • bayan demek neden öküzlüktür

  .
  ben türkolog değilim fakat ''kadın'' ve ''bayan'' birbirinin yerine kullanılan sözcükler değildir. bunun _izmlerle bir alakası olduğunu düşünmüyorum ki illa biri olacaksa hümanizm diyelim.

  bir kadına seslenme sözü yıllarca ''hanımefendi'' idi ne ara ''bayan'' oldu ben kaçırdım sanırım. ''bayan'' diye seslenen birine dönüp bakmam ben. bir kadının başka bir kadına ''bayan'' diye seslendiğini hiç duymadım ayrıca. bu sorunun cevabı erkeklerde fikrimce. Çünkü bu; davetiyelere yazılıp salt okunan '' bayan'' sözcüğüne kendileri vücut kazandırmıştır.
  13 -1 ... doctaignorantia
 • entry girilmemesi gereken başlıklar

  .
  belli bir vakitten sonra tecrübeli yazarların troll girişimi olduğunu bir bakışta anladığı, ama amatör yazarların -gereksiz bir şekilde- fikir belirtmezlerse eksik kalacaklarını düşündükleri başlıklardır. bir liste oluşturacağım dostlar. ve bu listeyi zaman geçtikçe hem editleyeceğim hem de her gün silip yeniden yazacağım. bu sayede yeni yazarlarımız bu başlıklara entry girme hatasına düşüp hem sol çerçevede başlığın yukarı taşınmasına sebep olmasın hem de benzer başlıklar açıldığında geçmişteki tecrübelerini kullanıp o başlıkların hızlı bir şekilde aşağılara düşmesine yardım etsinler. başlıyorum:

  1) "... kızın namusu" şeklindeki başlıklar. mesela (bkz: kıbrıslı bir kızın namusu) veya (bkz: gece 4te dışarı çıkan kızın namusu). bu tür başlıklar tamamen toplumun namus kavramını tartışmaya açıp içini boşaltma girişimlerini ifade eder. uzak durun.

  2) izmir'i kötüleyen; izmir'de chp seçmenin çoğunlukta olması sebebiyle izmir'i gavur ve izmir'in insanını ahlaksız, alkolik vs. ilan eden başlıklar. mesela (bkz: izmirli anne kız diyalogları), (bkz: izmirli kız arkadaşına başörtü hediye eden konyalı) (bkz: izmirli aileye kız istemeye gitmek)...
  söz konusu başlıklara tek defaya mahsus girerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. her şehirde ve ilçede ahlaksız, sapık insanlar vardır. bu insanlar sebebiyle türkiye'nin belli bir bölgesini hedef haline getirmek sadece ayrıştırmayı beraberinde getirir. dolayısıyla konya, yozgat vb anadolu şehri insanının yobaz, ahlaksız olduğunu ima eden başlıklar da aynı kapıya çıkar.

  3) ülkenin önemli bir kısmının değerlerini açıkça aşağılayan, alay hakaret veya küfür içeriği barındıran başlıklar.
  mesela (bkz: şeriatınızı sikeyim), (bkz: içkici türkiye lideri), (bkz: camide seks yapma)...
  özellikle müslüman yazarlara sesleniyorum, dini tamamen sulandırma amacıyla açılmış başlıklara allah'ın dinini savunacağım diye entry girmeyin. bırakın sol çerçevedeki başlık aşağılara düşüp kaybolsun. ciddi bir eleştiri ortaya konulmuşsa o zaman cevap yazılabilir ama az önce örneğini verdiğim gibi camide ilişkiye girmek gibi gerizekalı başlıklara prim vermenin manası yok. şikayet edin geçin.

  4) hijyenle ilgili iğrenç başlıklar. mesela (bkz: karşı cinsin koltukaltı kılını emmek) veya (bkz: adet kanı ile ayran yapmak). birazcık aklı olan bu başlıklara girip yorum yapmaz. var olma amacı tamamen dikkat çekip başlığı açana küfür ettirmek olan, hiç bir zeka gerektirmeyen bu başlıklardan uzak durun. bizim de bir göz zevkimiz var, entry girmeyerek sol frame'den uzak tutun bunları rica ediyorum. ''ıyy iğrenç, senin yazar yapanın taa.." gibi yorumlardan bile kaçının.

  5) aptalca versuslar, karşılaştırma başlıkları. mesela (bkz: mustafa kemal atatürk vs hz muhammed) ya da (bkz: münir özkul vs aleyna tilki)...
  hiç bir elle tutulabilecek amacı yok bunların. bütünüyle alakasız şahsiyetleri aynı kefeye koyunca komik olduğunu zanneden kişilerce açılan veya zıt şahsiyetleri karşılaştırarak zıt kimlikteki insanları birbirine düşürmeyi amaçlayan bu başlıklara tek bir harf bile yazmayın.

  6) gavatlık, ensest içerikli başlıklar. bunlara örnek vermek istemiyorum. karısını veya kız kardeşini başkasına pazarlamakla ilgili veya kız kardeş, anne-baba, hala gibi yakın akrabalara cinsel ilgi duymayı içeren başlıklara niye entry girilmemesi açıklamak zorunda bırakmayın beni rica ediyorum.

  7) 'denize x mi düşse kurtarırsın y mi' tarzı başlıklar. buradaki x ve y herhangi bir ünlü, devlet başkanı, ırk vb. olabilir. 5. maddedeki karşılaştırma başlıklarından pek bir farkı yoktur o yüzden bu maddeyi kısa kesiyorum.

  8) engelli insanlarla dalga geçen veya onları aşağılayan başlıklar. yatalak dedeye akla hayale gelmedik çirkin işlerin yapılması, özürlü insanlara cinsel içerikli yakıştırmalar gibi ögelere sahiptir. bunlar insanların yumuşak karınları olduğu için hiddetinize hakim olup başlığı açan yazarı ya şikayet edin ya da engelleyin.

  şimdilik aklıma gelenler bunlar. ilk paragrafta da belirttiğim gibi her gün belirli vakitlerde bu başlığı uplayacağım. umulur ki gözden kaçıran yeni-acemi yazarlarımız sonradan görür de sözlüğün bok çukuru haline gelmesini engellemek için yapılan uyarıları dikkate alır.
  46 -3 ... yazar x
 • yalnızlığın anlaşıldığı anlar

  .
  Protest bir tutum sergilemek ya da sitem etmek niyetinde değilim, lakin yalnızlık denince akla, mutsuzluğun ve kederin gelmesinden hoşlanmıyorum.

  Gün içerisinde bir parça yalnızlık namına “dilenen” biri olarak; yalnızlığın içinde barındırdıklarını, getirilerini ve şahsıma kattıklarını “sessizlik” içerisinde ya da zihnimi tamamıyla meşgul eden olaylardan uzaklaştığım vakit fark ediyorum. Nitekim bu getiriler olumlu yöndedir.

  En basit anlamıyla yalnızlık, “insanlardan uzaklık”* gerektiren bir olay. Bahsetmiş olduğum sessizlikten kasıt ise, insanlara paralel değerdedir. insan/kişi; varlığını belli edecek olan her türlü davranıştan uzak durduğu sürece bana yalnızlığı sunabilir ve bunun haricinde insanların yokluğundan ziyade, yalnızlık daha meşakkatli bir hal alabilir. Kişi yalnızlığı yaratmak maksadıyla kendi içinde gereksinimler duyabilir, örnek olarak; bulunduğu alandan uzaklaşmak, günlük rutininde bulunmamasına rağmen uzun yürüyüşlere çıkıp gözden kaybolmak ve bazen telefonunu kapatıp kimsenin kendisine ulaşamamasını sağlamak geçerli ve basit örneklerdir. yalnızlık ile samimi olan kişiler için ise; karanlık odanın açık penceresinden esen rüzgar eşliğinde ay ışığı ile yüzleşmek*, zihinle baş başa kalmak ve onu yönlendirebilmek adına mükemmel bir “yalnızlıktır.”

  Sürekli olarak yalnızlığı kötüleyen ve bundan yakınan kişilere anlam veremiyor olmakla birlikte, eğer isterlerse bu kıymetli anı bir çırpıda heba edebilecek olduklarını görmezden gelmelerine de epey sinirleniyorum. insanlarla iyi iletişim kurabilmek, kendi iç dünyasını gözden geçirebilmek, fikir ve kararlarda denetim sağlayabilmek adına “sağlıklı düşünmeye”, dolayısıyla temiz bir yalnızlığa ihtiyaç vardır. Kendi öz fikir ve görüşlerinin sağlamasını yapmayan kişilerden “mantık” kavramının hakkını vermesini ümit etmek ise pek geçerli bir davranış olmayacaktır.

  yalnızlığın anlaşıldığı anlar
  22 ... buongiorno principessa
 • gecenin sözü

  .
  yaşamak solumak değil, davranmaktır; organlarımızı, duygularımızı, yetilerimizi, bizi varlığımızın bilincine vardıran, kendimizin tüm parçalarını kullanmaktır. en çok yaşamış olan insan en çok yıl saymış olan değil, yaşamı en çok hissetmiş olandır.

  jean jacques rousseau, emile
  16 ... buongiorno principessa
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  .
  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  mesela; gökyüzü kızıla çalıyor bir öğlen, denizin mavi akıntısının hiçbir anlamı kalmıyor.

  her an kızıla çalabilir ve anlamsızlığını yüzüne vurabilirim ona göre.
  35 -3 ... topal talih
 • sağ twix i çöpe atan komünist

  .
  önce solu yesin, sonra paketi ters çevirip diğerini yesin dediğim komünisttir.
  10 ... fulp piction
 • uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

  .
  Yerinde karardır.
  Adam, bakış açınızı, iyi ya da kötü yazar oluşunuzu, eğitimini, kişiliğinizi sorgulamıyor, yazın da, edepten, ahlaktan uzaklaşmadan, hakaret etmeden, saykoluk etmeden yazın diyor.
  Bunun neresi yanlış ya da gereksiz?!

  Hiçbir aklı selim ve erdemli insan, sòzlüğün bu durumunu görmezdrn gelip, sol framede akan tiksinç başlıkları görüp, " banana yeaaa" diyemez, dememelidir.

  Buraya vakit ayırıp, emek verip, ardından bu utanç tablosundan rahatsız olmuyorsan, zaten yazar mazar değilsindir.
  Saygı duymadığın, sahiplenmediğin bir ortamda ne işin var o zaman aga!
  Manyak mısın sen?!

  iyiliğin, güzellliğin, erdemin yerle yeksan edilişini izlerken, zerre rahatsız olmuyorsan, tepki vermiyorsan, tüm hakaretleri, seviyesizliğu hak ediyorsun o zaman!

  Bırak ananî s..ksinler, bacının şeyine kerpeten soksunlar, regl çayı içirsinler, sen annenle seviş, kuzenin sana sakso çeksin, milli ve manevi değerlerin içine sıçılsın ve sen seyret öyle mi?!

  Tepkiyi gereksiz gör öyle mi?!

  O zaman hakediyorsun arkadaş!
  Sòzlüğü güle güle kullan!

  Başta zall olmak üzere bu rezalete göz yumarak destekleyen mod ve yetkililere de, akıl, fikir, sorumluluk ve bilinç diliyorum!

  Edith Piaf:

  Sözlükte yazıp yazmama, ara verme, ya da vermeme, kişinin kendi kararıdır.
  Tepki duyup, bu rezaleti dile getirip, ardından entry de girebilir.
  Sorun yazıp yazmamak değil, bu vehameti dillendirecek yüreğe ve Erdeme sahip olmaktır.
  Dönüş olduğunda, çok eğleneceğiz diyerek gülünç orgazmlar yaşamak, sahiden hüzün verici!
  23 -2 ... zeytinyagli dolma kalem
 • yaran twitter iletileri

  .
  yaran twitter iletileri
  13 -1 ... sozluk teyzesi
 • sevgilisine kutuda tek gül alan keko

  .
  götünün üstüne yayılıp, erkekten sürekli bir şeyler yapmasını ve onu şaşırtmasını bekleyen, sanki dünyanın en değerli ve ulaşılmaz varlığıymış gibi kendini her şeyin en iyisine layık gören ve karşılığında seks dışında hiçbir şey vaat etmeyen kezbanların beğenmediği "kekodur".

  ya kutusunu, gülünü falan siktir ettim de mecbur mu karşındaki adam sana gül almaya?

  mecbur mu romantik bir adam olup sürekli sürprizler yaparak seni şaşırtmaya?

  mecbur mu bütün özel günleri organize edip, hiçbir bok yapmadan sadece organizasyona dahil olmana rağmen her şeyi sen yapmışsın gibi gün boyu seni poh pohlayarak şımartmaya?

  sikim sokum mekanların menülerini ezbere bilip 1 tane bile bilim adamı, filozof, yazar tanımayan, 10 liraya kahve içilen bir mekanı dünyanın en entelektüel ortamı sanan vizyonsuz çomarın tekisin işte.

  en olmuşunuz yurt dışına gittiğinde, gittiği ülkelerde sadece mağaza geziyor amk.

  sizin gibilere tenezzül edip gül getiren adamın aklına sokam ben.
  7 -4 ... kinamiyo takao
 • evliliğe dair mide bulandırıcı detaylar

  .
  geçenlerde bir yazıya rastladım kadınlar yakışıklı erkeklerle evlendikleri zaman kendilerine daha çok dikkat ediyorlarmış. hatta öyle ki bu anoreksiya nevrozaya varan psikopatolojik sonuçlara yol açabiliyormuş.

  evlilik kurumunun içinde olmasam da yıllardır çevremde gözlemlediğim kadarıyla bir takım şeylere dikkat etme şansım oldu. özellikle evlilik başladıktan birkaç sene sonra kişilerin birbirine sahip olduğu düşüncesiyle ilişkilerindeki heyecanın bittiğini gözlemledim. kendini salan göbek yapan erkekler, kilo alan bakımsızlaşan kadınlar, sevgiden çok alışkanlığa dönüşmüş rutin davranışlar.

  britanyalı psikanalist adam phillips'in tek eşlilik kitabında yazdığı gibi 'eğer heyecan veren yasaklanmış olansa -eğer arzu esasen mütecavizse- tek eşliler çok zengin kişilere benzerler. Yoksulluklarını bulmaları gerekir.Kendilerini yeterince aç bırakmaları gerekir.Başka bir deyişle, fazlasıyla ellerinin altında olanı,ilginç olabileceği kadar memnu kılmak için çalışmaları gerekir.'

  evlilik arzuyu öldüren ve karşıdaki kişiyi el altında tutan bir anlaşmaya dönüştüğü vakit, sıkıcı bir maraton koşusuna benzer ve sadakatsizlik arayışları başlar. evet aldatmak bir vicdan meselesi olabilir, ancak kimse kendisini mutsuz edecek bir hayatın içine çekilmek istemez.

  sevgiyi yaratan eksikliktir. karşıdaki kişiyi elimde tutmak isterim, onu kıskanırım ve sahiplenirim. ancak hiçbir zaman ona tam manasıyla sahip olamayacağımı da fark ederim. işte bu sevginin ve sahip olmanın diyalektiğidir.

  işin özü evlilik arzuyu öldürmemeli. bu öyle önemli bir kurum ki yaşama karşı genellenmiş arzumuzu bile denetleyebilir, bizi istemediğimiz bir hayata sürükleyebilir.

  bu noktada taraflar her zaman birbirine dikkat etmeli ve isteklere saygılı olmalıdır. evliliğin temeli arzu olmasa da, onu tamamlayan, sevgi bağını güçlendiren yegane kavram odur.
  25 -1 ... kahraman arketipi
 • annebaba

  .
  Nickimi yanlışlıkla annebaba yaptım bu nasıl oldu ya. Gülmekten öleceğim. Bu ne? 6 ay bekleyecek miyim? Ya hahaha

  Cleveres'ım.
  Bunu ancak benim gibi bir geri zekalı yapabilirdi.
  Kendimi ciddiye alamadım.

  Ed: şifremi değiştirmeyi denerken oldu.
  60 -6 ... annebaba
 • hasip kaplan ın sırrı süreyya yı parlatma oyunu

  .
  sazan avıdır.
  neyin ne olduğunu bilmeyen, tüyü bitmemiş genç liberalleri hdpnin bir kitle partisi olduguna inandırmaya yönelik fedakarca bir çalışma.

  sırrı süreyya önder zaman zaman parlatılmaya çalışılır. bir ara çok popülerdi. son zamanlarda havası söndü. hal böyle olunca yılların kürdünü tekrar oyuna sokmak için türk'e çevirdiler. inandırıcı olsun diye de hasip'i üstüne saldırttılar.

  sıkışan türk olduğunu iddia ediyor.
  hatırlayın apo da yakalandığında bir kelime bile türkçe konuşamayan annesinin türk olduğunu iddia edivermişti.
  9 -3 ... strawberry blonde