• solo test

  .
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1008328/+
  #31823350 :)
 • gecenin gif i

  .
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1405393/+
  #36436879 :)
 • dolar 3 57 sözlükte tık yok

  .
  Neden tık yok?
  Evet söyleyeyim hemen.
  2016 eylül ayında dolar kuru 2 lira 97 kuruş iken yaptığımız sözleşmeye istinaden ocak ayında aldığım 10 ton paslanmaz hammadde yüzünden net olarak bana giren miktar ne kadar biliyor musun?
  Tam 88.000 türk lirası.
  Benim paramı her gün saçma sapan konuşmalar yaparak dolar karşısında eriten ve sadece 1 işte bana 88.000 lira kaybettiren senin dünya liderin.
  Sen namazında niyazında allah'a hakka inanan birisin.
  Böyle olduğunu söylüyorsun abi.
  Ama o kaybettiğim 88.000 lira benim çoluk cocuğumun rızkıydı.
  Şimdi de kalkmış birkaç ay önce 2.90 olan doların 3.57 ye düşmesini başarı olarak sunuyorsun.
  Benim kaybettiklerim, bu milletin kaybettikleri, yoksulun, yetimin hakkı ne olacak?
  Ama ben ilahi adalete inanırım.
  Elbet bu milletin gaspedilen hakları birilerinin ayağına dolanacak.
  #36430046 :)
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  .
  Yağmurdan sonra Göçerken kuşları havada dondurduğum fotoğraftır.

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1399764/+
  #36389456 :)
 • komik entryler

  .
  (bkz: #5610001)
  (bkz: #36409288)
  (bkz: #36373908)
  #36408163 :)
 • öyle birine aşık ol ki

  .
  hayatını keşke'lerle değil iyi ki'lerle yaşamana yardım etsin.
  #36376082 :)
 • urfa da bir öğrencinin verdiği müthiş cevap

  .
  kendi küçük, yüreği kocaman bir türk vatandaşıdır.
  #36379112 :)
 • konya

  .
  Günlerdir her türlü hakaret edilen, bütün insanlarına hem genelleme yapılıp hem de aşağılanan,
  2.163.303 nüfuslu ildir. (hepsi iyi ya da hepsi kötü olmadığı gibi seçim sonuçlarından da memnun olmayan kesim var ey cahil)

  tüm bu iğrenç egoyu kendinde hak sayan yaratıklara sesleniyorum, Konya'da sadece Evet'çiler yaşamıyor, hayır'cılar da var ve büyük bir titizlikle çok fazla insana sesini duyurmak için çabalıyorlar emin olun.
  Oturduğunuz yerden, klavye siyaseti yapıp, hakaret etmek yerine 2 sene sonraki %50 yı kazanmak için çalışıyorlar, bilginize.

  Tanım mı, tanım görselde canım.

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1396460/+
  #36358037 :)
 • isveç diyeti

  .
  bunları yemekten önce mi yiyeceğiz sonra mı?
  #36373736 :)
 • alkol

  .
  kişi yalnız iken aldığında dert, kalabalık ile birlikte aldığında keyf veren madde.
  #36368282 :)
 • portakal suyu ile kahvaltı

  .
  Başlığı görünce aklımda ilk canlanan şey bizimkiler dizisindeki şükrü beyler oldu. Sabah kahvaltılarını klasik müzik eşliğinde çay bardaklarının yanında portakal suları ve gazeteleriyle yaparlardı.

  Ulan apartmana bak. Alt katta üç kağıtçı tak tak sedat. Sosyal Alkolik cemil, katil, sapık ırz düşmanı almancı çocuk, pinti emekli subay, ölen kocası ruknettine dert yanan psişik teyze..

  numunelik bir apartmanda sabah kahvaltılarında portakallı gazeteli şükrü bey.

  Eeyy şükrü bey sen kimsin ya?
  #36314174 :)
 • evet mi hayır mı

  .
  #hayır
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1390542/+

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1390543/+
  #36303944 :)
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  .
  13 nisan 2015'te babamı kaybettim.

  13 nisan 2017'de lenf kanseri olduğumu öğreniyorum.

  annem bir haftadır delice ağlarken, teselli bulmak için şişen boynumu içine çekerek koklarken, söylemek istediklerimi nasıl söyleyebilirim? burada destan yazsam ne değişir?
  #36292499 :)
 • erkeklere tavsiyeler

  .
  şiddete meyletmeyin. bağıra çağıra bir şeyleri çözmeye çalışmayın. her durumda saygının en önemli şey olduğunu bilin.

  2 saat önce trafikte ilerlerken tamamen kendi hatamdan kaynaklanan bir sebeple, sağımdaki aracı aynadan göremeyip onun yoluna daldım. son anda fark ettiysem de reflekslerim yeterince iyi değilmiş. engel olamadım. çarptık. bir an elim ayağım boşaldı. direksiyonda kalakaldım. hemen arabadan indim. özür dileyerek giriş yaptım. panik halde, defalarca "özür dilerim. benim hatamdı." cümlesini tekrar ettim. karşımdaki öfkeli adam çevredeki insanlar olmasa sanırım beni dövecekti. belki de öldürecekti. akşam haberlerine çıkacaktım. peşimden ağıtlar yakılacaktı. hakaretler, küfürler ederek üzerime yürümeye çalıştı. arabamı yumrukladı, tekmeledi. hiçbir durumda yapılmamalı ama hani hatalı olduğum halde kıllık yapsam, gıcıklık yapsam bu tarz hareketler bir nebze anlaşılabilirdi.

  kendisini durdurmaya çalışanlar, ona karşılık verip onu dövenler derken, ortalık tamamen karıştı. bu kadar öfke, şiddet neden? sizin anneniz yok mu? kız kardeşiniz, sevdiğiniz kadın, eşiniz, kendi kızınız? onlara aynı muamelenin yapılmasını ister miydiniz? polis geldiğinde ağzından kan akan adama söylediklerim sadece bunlardı. niye böyle tahammülsüz insanlar birbirlerine karşı? kaza bu. elimden bir şey gelmiyor. istenmeden meydana geliyor. belki kafam dağınıkken araç kullanmam saçma ama ne yapabilirim? bunları tahmin edemezdim. lütfen bir şeyler yaşarken, ikili insan ilişkilerinde biraz empati yapın. önem verin buna. şiddetle, gücünüzle bir şeyleri değiştirmeye çalışmayın. başka bir şey istemiyoruz.
  #36295070 :)
 • vefat etmiş bir yazarın entrysini okumak

  .
  ölüm denen soğukluk aslında her an peşimizde. her ne kadar hayatın içinde kendisini önemsemesek de ara ara hatırlamakta kesinlikle fayda var. 13 nisan tarihini hayatım boyunca "ki bu ne kadar sürecek bilemiyorum" unutamayacağım. bu denli yemek yerken nasıl kilo kaybettiğimi bilemezken aslında bunun kısa yoldan ölüme kadar götürebilecek bir rahatsızlığın emaresi olabileceği aklıma gelmezdi. gelmesi gerekiyormuş. sağda solda metabolizmam hızlı ya, ohh yerim işte istediğimi diye böbürlenmemek gerekiyormuş mesela.

  olağan karşıladım aslında. yenebileceğim bir hastalık ancak insan kendisi ile yalnız kaldığında, o yorganın altına girdiğinde daha ayrıntılı düşünebiliyor her şeyi. geride bıraktıklarını düşününce ağlamaya başlayabiliyor. en çok annem için ağladım. onu hayata tutan yegane şeyin kendim olduğunu çok iyi biliyorum. kaldıramayacağı bir ağırlık olur beni kaybetmek. muhtemelen de ölürsem eğer kısa bir süre sonra kendisi de vefat eder.

  daha neler neler. her şey geliyor insanın aklına. saatlerce ağlayabilecek kadar ayrıntı bulabiliyorsunuz kısıtlı yaşamınızda. evet ilginçtir ki sosyal medya bile geliyor aklınıza. twitter'da yazdığım, paylaştığım, eğlendiğim şeyler. instagram'da paylaşılan birkaç anı ve sözlükte zaman geçirdiğimizde bıraktığımız izler. ekşi'deyken tanıdığım birkaç yazarın ölümlerinden sonra bıraktıkları izleri takip ederdim. içli içli ağlardım. kimisi öleceğini biliyordu. hastalıktan muzdarip olanlar vardı. öyle bir durumda sanırım geride bıraktığım her şeyi silerdim diye düşünürdüm. bugün o duruma kendim düştüm. hemen ha deyince ölmeyeceğiz belki ama düşüncesi bile ürpertiyor insanı bir şekilde. bıraktığımız izleri düşündüm, içim el vermedi. hayatta ölüm olabileceği gerçeği herkesin zaman zaman hatırlaması gereken bir şey diye düşündüm.

  kendisi bile iç titretmiyor mu ki? ikinci nesil merhume yazar.
  #36300609 :)
 • gecenin gif i

  .
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1390258/+
  #36300304 :)
 • referandumda hayır oyu kullanacak insanlar

  .
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1370038/+
  #36112722 :)
 • 29 ekim cumhuriyet bayramı

  .
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/875398/+
  Atamızın izinde nice 29 ekimlere..
  Ne mutlu türküm diyene.
  #30014430 :)